کد خبر : 1166
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷

به پای شهر میسازم تا کسی نسوزد

به پای شهر میسازم تا کسی نسوزد

هر جای این شهرستان قدمی برای رشد و توسعه برداشته شده نام مرد شریفی چون حاج جلال داورپناه می درخشد یادداشت ارسالی؛یاسر هادیپور گاها برای بسیاری از ما پیش آمده است،  وقتی میخواهیم برای خویش سرپناهی بسازیم ، با دقت و وسواسی بسیار دنبال بهترین و حاذق ترین بناها و معماران شهر خواهیم گشت ، هیچ وقت

به پای شهر میسازم تا کسی نسوزد

هر جای این شهرستان قدمی برای رشد و توسعه برداشته شده نام مرد شریفی چون حاج جلال داورپناه می درخشد

یادداشت ارسالی؛یاسر هادیپور

گاها برای بسیاری از ما پیش آمده است،  وقتی میخواهیم برای خویش سرپناهی بسازیم ، با دقت و وسواسی بسیار دنبال بهترین و حاذق ترین بناها و معماران شهر خواهیم گشت ، هیچ وقت حاضرنمی شویم  بنا و معمارانی را که انتخاب می کنیم ، افرادی کم تجربه و ناتوان باشند ، زیرا بر این باوریم که خونه ساخته شده باید مکانی امن و مستحکم  برای زندگی باشد. اما متاسفانه برای انتخاب معماران زبده شهرمان دقت کافی را نکرده  و همین امر باعث بوجود آمدن تبعات جبران ناپذیری برای امروز و فردا می گردد.  گاهی اوقات برای ساختن شهرمان معمارانی را انتخاب می کنیم ، که نه تنها سازندگان ماهری  نیستند ، بلکه  شهر را به فلاکت و نابودی هدایت می کنند . چرا باید در نوع نگاهمان به آینده زندگی خویش و فرزندانمان این همه فاصله باشد ؟ اگر معماران و متخصصان متعهد و متخصص را برای ساختن شهرمان برگزینیم ، بیگمان خانه هایمان نیز مستحکم و آباد خواهد بود . اما گاهی کلید شهر را به افرادی می دهیم که تمامی درهای توسعه و آبادانی شهر را به یکباره قفل خواهند کرد  .
امروزه شوراهای شهر همان معمارانی هستند که میتوانند هم شهری  را آباد و یا ویران نمایند ، چرا شهر را به معمارانی نسپاریم که نسبت به شهر و آیندگان  احساس مسئولیت داشته باشند ؟  متاسفانه روش غلط انتخاب در شوراهای شهر گاها پیامدهای بسیار خطرناکی را برای به بیراهه بردن عمران و آبادانی  شهرها  در پی خواهد داشت ، شهری آباد خواهد شد که معماران و بناهای دلسوزی را داشته باشد .
اگرچه امروزه بسیاری آمده اند تا برای شهرمان معمار شوند ، اما نباید ساختن خانه بزرگترمان را به دست افراد کم تجربه  بسپاریم  ، اگر چنین کردیم باید بدانیم پایه شهر را چنان سست بنا نهاده ایم ،که نسلهای آینده نیز ما را نخواهند بخشید . ساختن هر شهری مستلزم داشتن شوراهای آگاه و خردمند می باشد ، پس نباید این فرصتها را از دست بدهیم زیرا همین فرصت سوزی سبب بوجود آمدن تهدید بزرگی برای آیندگان خواهد شد .

حاج جلال داورپناه را که همه میشناسند ،کسی که در این معماری شهرستان نقش خود را بارها ایفا کرده است کسی که با انتخابش به عنوان تنها دهیار افتخاری کشور لیاقت خود را در این معماری به خوبی نشان داده است و با انتخاب مجدد به عنوان شهردار افتخاری شهرمان دهدشت مهر تاییدی بر لیاقت خود در این عرصه زده است .اری حاج جلال را میگویم معماری که سالها در ساخت و ابادانی در نقش پیمانکاری بزرگ تجربه اندوخته است و حاصل این تجارب را در روستای کلایه که دهیار آن بود به چشم دیده ایم ،و با انتخابش به عنوان شهردار افتخاری پا به عرصه های بزرگتر برای پیاده سازی تجارب زیاد خود نهاده بود،،حاج جلال داورپناه حال در عرصه ی انتخابات شورا پا نهاده است تا بتواند درد این شهر را درمان کند،
شهری که برای آبادانی آن چه آرزوهایی که بر دل ماند و شاید به خاک پیوست.

چه انتخاباتی با چه تبلیغاتی که برگزار نشده است و چه وعده ها و وعیدهایی که برای نیل به مقصود به مردم داده نشده است، اما حاج جلال نه شعاری دارد و نه وعده ای. تنها  برنامه عملی و علمی که انگیزه اجرا را در او برانگیخت..
برنامه هایی که نه روی درآمد ناچیز شهرداری حساب باز کرده و نه نیازمند عوارض و مالیات شهری است.

آری حاج جلال داورپناه آمده است تا دین خود را به شهرش ادا کند،شهری که شاهد خنده ها و گریه هایش بوده است،شهری که در کوچه پس کوچه هایش دستش را گرفته اندو پا به پا برده اند تا شیوه ی راه رفتن بیاموزد.
آری زندگی و زندگانی او در این شهر شکل گرفته است و
به پای شهر می سازد تا کسی نسوزد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار