کد خبر : 1462
تاریخ انتشار : شنبه 24 آوریل 2021 - 14:24

علی مرادبخشایی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرچرام؛

ملاک و معیار اصلح بودن وابستگی قومی وقبیله ای نیست بلکه پاک دستی ،حسن شهرت ،تواضع و خادم مردم بودن، صداقت و راست گویی،عملگرایی و عمل به قانون است

ملاک و معیار اصلح بودن وابستگی قومی وقبیله ای نیست بلکه پاک دستی ،حسن شهرت ،تواضع و خادم مردم بودن، صداقت و راست گویی،عملگرایی و عمل به قانون است

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ«فَبِمَا رَحْمَهٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ ۖ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ ۖ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ ۖ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِینَ»به مرحمت خدا بود که با خلق مهربان گشتی و اگر تندخو و سخت‌دل بودی مردم از گِرد تو

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ
«فَبِمَا رَحْمَهٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ ۖ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ ۖ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ ۖ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِینَ»
به مرحمت خدا بود که با خلق مهربان گشتی و اگر تندخو و سخت‌دل بودی مردم از گِرد تو متفرق می‌شدند، پس از آنان درگذر و برای آنها طلب آمرزش کن و در کار با آنها مشورت نما، لیکن آنچه تصمیم گرفتی با توکل به خدا انجام ده، که خدا آنان را که بر او اعتماد کنند دوست دارد. آیه ۱۵۹ آل عمران

شهر من هیمنه و شوق سوارانت کو؟
موقع همدلی و پاکی یارانت کو؟
دست در دست پی یاری تو آمده ایم
شهر من سبزی گلبانگ بهارانت کو؟

شهر من چرام عزیز
ای نگین سبز جنوب
اگر چه بوی مطبوع شالیزارهای برنجت و صدای مسحور کننده پرندگان باغ عمران و بلقیست، اگر چه صدای چشمه ساران و آبشارهای المون و کورسایت، رنگ چشم نواز گندمزارهای بی بدیلت، چشم هر بیننده و گوش هر شنونده ای را نوازش می دهد اما نیک می دانیم که از بی تدبیری ها زخم داری و فراموش شده ای. می دانیم که خیابان های پر چاله و پروژه های بر زمین مانده حق تو نیست. می دانیم که سهم تو از توسعه پایدار ناچیز و حق تو از بودجه ملی کم است. می دانیم که مدیران استانی تو را به چشم نمی بینند. تاریخ باشکوهت و قابلیت ها و پتانسیل های عظیمت در حوزه های صنعت توریسم و گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات بر هیچ کسی پوشیده نیست.
ضمن قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در ماه مبارک رمضان امیدوارم پایان بیماری منحوس کرونا و آغاز تغییر و نشاط اجتماعی باشد.
بنا به وضعیت همه گیری بیماری کرونا سعی نمودم سلامت عمومی جامعه را در ارجحیت برنامه ها قرار داده و از سرکشی و بازدید بدون هماهنگی و دعوت (که فرهنگی غلط و نابجاست و بجز ایجاد مزاحمت برای مردم و خطر شیوع بیماری و عدم رعایت حقوق شهروندی و به نوعی دامن زدن به بی قانونی است) خودداری نمایم.
مدت مدیدی است با خود فکر می کنم که تو چیستی ؟چه داری؟ و چه می توانی داشته باشی؟ شهر من!!!
شاید فکر کنید که این امر از وظایف اعضای شورای شهر نمی باشد، اما نیک می دانیم که مطابق بند۲ ماده ۷۱ قانون شوراها (بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارساییهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی،
بهداشتی، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرح‌ها و‌پیشنهادهای اصلاحی و
راه‌حل‌های کاربردی در این زمینه‌ها جهت برنامه‌ریزی و ارائه آن به مقامات مسئول
ذیربط) بر عهده اعضای شوراست و یکی از وظایف مهم اعضای شورا همین مسأله است.

فارغ از اینکه چه کسی عضو شورای آینده شهر و دیارمان می شود، برای پاسداشت مدیریت علم محور و به ثمر نشاندن این وظیفه قانونی تشکیل یک کارگروه علمی از ملزومات مبرهن و بدیهی است. تشکیل کارگروهی از نخبگان چرامی که بتوانند قابلیت ها و پتانسیل های قابل عملیاتی، کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی آموزشی و بهداشتی و …سایر شقوق مدیریت علمی را شناسایی کرده و به اعضای شورا معرفی نمایند، ضروری است. اولین پتانسیل قوی شهر ما داشتن نیروی انسانی تحصیل کرده و پرشوری است که با وجود ایشان می شود بدون هیچ هزینه جانبی برای شورا و شهرداری این کارگروه را تشکیل داد. همانگونه که همگان مستحضرید هر پیشرفتی و هر امری در دو حوزه قابلیت پیگیری دارد، یکی حوزه تئوریک و نظری، دیگری هم حوزه عملی و کاربردی. تمامی امورات مدیریتی و معضلات جامعه شهری تا در حوزه نظر خوب بررسی و چکش کاری نشوند در حوزه عمل عمیق می مانند. کار در حوزه نظر را می شود به همین کارگروه سپرد.
اعتقاد راسخ دارم مدیریت شهری موفق و کارآمد، نیازمندتعامل ،همکاری ،هماهنگی و همدلی اعضای شورا و شهرداری می باشد که این مهم از جمله شروط اصلی خدمتگزاری صادقانه و کمک کار آن، دوری از مسائل و تمایلات قومی، قبیله ای، جناحی و حزبی در درون این نهاد صنفی و مردمی است.
نیک میدانیم که شورای اسلامی نماد واقعی خدمت و از لزومات تحقق آرمانها و اهداف دیرینه انقلاب اسلامی است که پس از چند دوره از تشکیل شوراهای شهر و روستا علی رغم نقد و ایرادهایی که بر آن هست می توان با رفع و حل مشکلات زیر ساختی، مردم سالاری دینی واقعی را تحقق بخشید.
اینجانب با توکل به خداوند متعال و رویکرد خدمت صادقانه به مردم دیارم چرام با علم و آگاهی و عمل به وظایف شوراها، دوری از مسایل سیاسی و جناحی و ایجاد تفاهم و همدلی ،برابری و برادری ،استفاده از نیروی متخصص ،توانمند،جهادی و برنامه محور ( توجه به اصل شایسته سالاری) جهت کمک به پیشرفت و توسعه همه جانبه، ایجاد مبلمان شهری مناسب، تسهیل و تسریع در کار مردم با استفاده از روشهای علمی و مدیریتی در اداره شهر جهت زیبا سازی و رفع مشکلات زیر ساختی و خدمات بهتر به شهروندان در این کارزار ورود کرده ام و یقین دارم که مدیریت شهری موفق و رضایت بخش، در انتخاب یک مجموعه منظم با مشاوران، کارشناسان باتجربه ،متعهد و دلسوز در کنار یک شهردار توانمند محقق خواهد شد.
اهداف و اولویت کاری اینجانب در این کارزار، مباحث توسعه فرهنگی و ورزشی است که این مسأله از طریق شایسته سالاری و انتخاب صحیح ( هر چند که ملاک و معیار اصلح بودن وابستگی قومی وقبیله ای نیست بلکه پاک دستی ،حسن شهرت ،تواضع و خادم مردم بودن، صداقت و راست گویی،عملگرایی و عمل به قانون است) به سرانجام می رسد.
استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات موجود و خرید ملزومات، توجه جدی به بحث سلامت و بهداشت و نشاط اجتماعی، تلاش جهت ایجاد و توسعه مراکز فرهنگی و ورزشی و پارکهای تفریحی در نقاط شهری، تلاش جهت ایجاد منابع پایدار درآمد برای شهر، تلاش مستمر برای حل مشکلات معیشتی کارکنان و کارگران شهرداری و توجه به نیازمندیهای آنان می تواند فضای ناهمگون گذشته را التیام بخشیده و وضعیت شهر را رو به بهبودی نماید.
اینجانب فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی، قوم گرایی، مرزبندی منطقه ای و طایفه ای با تکیه بر تجارب مدیریتی و سابقه کاری در امور مختلف فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی آماده خدمت بی منت و صادقانه به شهروندان گرانقدر شهر چرام می باشم. باشد تا از این رهگذر مشکلات عدیده شهرمان نسبت به گذشته آن مرتفع گشته و بسامان خویش نزدیکتر شود.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنودی باشی و ما رستگار

علی مراد بخشایی
کاندیدای دوره ششم شورای اسلامی شهر چرام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار