کد خبر : 1630
تاریخ انتشار : شنبه 1 می 2021 - 14:53

درجلسه ستادمدیریت بحران شهرستان چرام مطرح شد:؛

فرماندارچرام:هنگام وقوع هرحادثه ای بایدتمامی ادارات حضورداشته باشند/هیچ عذری پذیرفته نیست/بخشدارمرکزی:تقاضا دارم یک نفر یا بصورت امریه ویا جذب مخصوص ماشین آتش نشانی شود تا بتوانیم کمک رسانی نماییم

فرماندارچرام:هنگام وقوع هرحادثه ای بایدتمامی ادارات حضورداشته باشند/هیچ عذری پذیرفته نیست/بخشدارمرکزی:تقاضا دارم یک نفر یا بصورت امریه ویا جذب مخصوص ماشین آتش نشانی شود تا بتوانیم کمک رسانی نماییم

به گزارش تحلیلگران جوان؛در روز شنبه یازدهم اردیبهشت ماه ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهرستان چرام با حضور اعضای ستاد تشکیل شد و در این جلسه ابتدا سرتیپ خادمی معاون فرماندار دستور جلسه را بیان کرد و سپس هادی فتاحی اصل فرماندارشهرستان چرام در خصوص خشکسالی۱۴۰۰ واقدامات لازم مطالبی را عنوان کرد:_ امسال از جمله سالهایی

به گزارش تحلیلگران جوان؛در روز شنبه یازدهم اردیبهشت ماه ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهرستان چرام با حضور اعضای ستاد تشکیل شد و در این جلسه ابتدا سرتیپ خادمی معاون فرماندار دستور جلسه را بیان کرد و سپس هادی فتاحی اصل فرماندارشهرستان چرام در خصوص خشکسالی۱۴۰۰ واقدامات لازم مطالبی را عنوان کرد:
_ امسال از جمله سالهایی است که خشکسالی ایجاد خواهد شد که در طول پنجاه سال گذشته وجود نداشته است و احتمال بحران های زیادی وجود دارد و انتظار می رود با کمک اعضای ستاد در این زمینه پیشگیری هایی صورت پذیرد.

وی در ادامه افزود:
_ به علت کم بارشی محصول دیم یا رشد نکرده و یا قابل برداشت نیست به همین دلیل آتش سوزی در مزارع غیر محتمل نیست و باید از قبل چاره اندیشی شود.

وی تاکید کرد تمام اعضای ستاد بحران وادارات باید هنگام وقوع هر حادثه ای حضور داشته باشند وعذرهیچ کسی پذیرفته نیست و افزود:
_ به دلیل کوچ زود هنگام عشایر باید برای تامین آب شرب آنها برنامه ریزی کنیم.

در ادامه جلسه افسردیر بخشدار مرکزی شهرستان چرام توضیحات تازه ای را عنوان کرد:
_ شهرستان چرام با توجه به نوپا بودن اکثر ادارات آن یا نمایندگی است و یا هیچ امکاناتی ندارد اگر بتوانیم در مواقع بحران از مدیران استانی تقاضا نماییم که به کمک شهرستان چرام بیایند مشکل حل می شود.

وی در خصوص خودروی آتش نشانی گفت:
_ ما تابع قانون هستیم اگر دستور مقامات بالا بر این قرار گرفت که آتش نشانی دهیاری در اختیار شهرداری باشد ما هم عمل خواهیم کرد.
وی در مورد  همکاری دهیاری با بخشدار مرکزی در مواقع آتش سوزی چنین گفت:
تقاضا دارم یک نفر یا بصورت امریه ویا جذب مخصوص ماشین آتش نشانی شود تا بتوانیم کمک رسانی نماییم.
صفرپور مدیریت کشاورزی در خصوص بحران های پیش روعنوان کرد:
_ ما چالش آتش سوزی مزارع و چالش برداشت گندم دیم را داریم که برنامه ریزی شده امسال آن را مدیریت شده انجام دهیم و 

صفرپور مدیریت کشاورزی در خصوص بحران های پیش روعنوان کرد:

_ ما چالش آتش سوزی مزارع و چالش برداشت گندم دیم را داریم که برنامه ریزی شده امسال آن را مدیریت شده انجام دهیم و با دهیاران نیز جلسه داشتیم و تقسیم بندی کرده ایم که کمباین ها در چه مکانهای کار کنند.
وی در مورد بیمه خشکسالی گفت:
_ اگر کشاورزی محصول خود را بیمه نکرده باشد هزینه خشکسالی به او تعلق نخواهد گرفت و این را بطرق مختلف اطلاع رسانی نموده ایم.
وی برای جلوگیری از آتش زدن مزارع گفت:
_ با تعدادی افراد صحبت شده که گاه و گلش را بعد از برداشت گندم جمع آوری نمایند و سنگ ها موجود در مزارع نیز جمع شود.
دستور مدیر هلال احمر گفت:
_ ضمن تبریک روز کارگر انتظار می رود اداراتی که موظف هستند امکانات لازم را برای اطفای حریق در اختیار داشته تا ما هم بتوانیم کمک رسان خوبی باشیم، خوب می دانیم البسه آتش نشانی مخصوص است و در اختیار اداره هلال احمر نیست، انتظار همکاری بیشتری از بیست اداره ستاد بحران داریم.

نوری زاده شهردار چرام موضوع آتش نشانی را اینگونه بیان کرد:
_ بعلت استفاده غیر تخصصی از ماشین آتش نشانی تاکنون یکصد و پنجاه میلیون تومان ضرر به شهرداری وارد شده است و نتوانستیم یک آتش را مهار کنیم، زمینهای ناهموار و سنگلاخی مانع خدمت رسانی به مردم است و هزینه سنگینی به بیت المال تحمیل می شود.
اگر اتومبیل دهیاری در اختیار ما باشد بهتر می شود به آسیب دیده ها خدمت کرد.
یک گلایه هم از آب و فاضلاب داریم، تمام سطح شهر را کنده کاری می کنند و بعد از تعمیر شکستگی لوله ها اون منطقه به امان خدا رها میشود و شهرداری باید آن را درست کند.

نویسنده :سیدقربانعلی موسوی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار