کد خبر : 2086
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 می 2021 - 11:50

درنشست خبری رئیس دادگستری شهرستان چرام با اصحاب رسانه مطرح شد؛

انتشار هر گونه مطالب و محتوا به منظور تشویق و ترغیب مردم به تحریم انتخابات جرم است/ با اقدامات ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزیم و خواسته های آنها را محقق نسازیم

انتشار هر گونه مطالب و محتوا به منظور تشویق و ترغیب مردم به تحریم انتخابات جرم است/ با اقدامات ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزیم و خواسته های آنها را محقق نسازیم

رئیس دادگستری چرام در آستانه انتخابات به رسانه‌ها توصیه‌هایی کرد. به گزارش تحلیلگران جوان از چرام،سیدسیف الله احمدی پور امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه اصحاب رسانه وجدان بیدار جامعه هستند، اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم دستگاه قضا که تقریبا تا یکی دو سه سال اخیر کمتر به آن پرداخته شده

توصیه‌های انتخاباتی رئیس دادگستری چرام به رسانه‌ها

رئیس دادگستری چرام در آستانه انتخابات به رسانه‌ها توصیه‌هایی کرد.

به گزارش تحلیلگران جوان از چرام،سیدسیف الله احمدی پور امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه اصحاب رسانه وجدان بیدار جامعه هستند، اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم دستگاه قضا که تقریبا تا یکی دو سه سال اخیر کمتر به آن پرداخته شده و در قانون اساسی هم به آن تاکید شده پیشگیری از وقوع جرم است که اصحاب رسانه در این خصوص کمک شایانی به ما کردند و هم در آینده می توانند کمک های بیشتری به ما کنند.

رئیس دادگستری چرام با بیان اینکه رویداد مهمی چون انتخابات پیش رو داریم، گفت: ضرورت دارد که به نحو احسن آنچه را که به عنوان عضوی از این جامعه تکلیفی بر عهده ماست به نحواحسن این تکلیف را انجام بدهیم و به سرانجام برسانیم.

احمدی پور ادامه داد: اصحاب رسانه در بسیاری از زمینه ها صاحب اندیشه و تفکر بوده و مطالعه دارد، چه در زمینه های حقوقی و چه سایر موضوعات در خصوص قوانین و مقرراتی که در حوزه کاری خود است خصوصا قانون مطبوعات و قوانینی که مرتبط است به نوعی با حرفه آنها در حوزه انتخابات اشراف کامل دارند.

وی گفت: دو انتخابات مهم پیش رو داریم  قطعا همه ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که آنچه را که انجام می دهیم و سخنی که بیان می کنیم و مطلبی که انتشار می دهیم رضای خدا در آن باشد. قطعا اگر مطلبی را بگوییم که رضای خدا در آن نباشد، باید در آن دنیا پاسخگو باشیم، همه آحاد جامعه انتظار دارند که اصحاب رسانه در بیان و انتشار مطالب و دیدگاه ها صداقت داشته باشند و آنچه را که بیان می کنند اصطلاحا صدق باشد و خدای ناکرده خلاف حقیقت نباشد.

این مسئول اضافه کرد: در خاورمیانه هستیم که کانون بحران جهان است یعنی اتفاقات مهم دنیا در این محدوده مکانی اتفاق می افتد همه اتفاقات مهم حول وحوش خاورمیانه است، باید به هوش و آگاه باشیم مطالبی که بیان می کنیم خوراکی برای دشمنان میهن نشود.

وی با بیان این مطلب که در انتشار مطالب و اخبار و رویدادها هوشیار باشیم که با اقدامات ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزیم و خواسته های آنها را محقق نسازیم گفت:  فلسطین را ببینید گاهی وقتها یک انتشار یک تصویر  و خبر می تواند دنیا را تکان دهد، حتما دیدید تصویری از یک مبارز فلسطینی که بدون سلاح و با دست خالی یک بولدزر از روی او رد می شود، این نشان می دهد که انسانیت در سطح جهان نزول کرده است.

احمدی پور ادامه داد: این به تنهایی سبب شد که در اقصی نقاط دنیا تظاهرات و گردهمایی‌هایی علیه رژیم کودک کش اسرائیل شکل پیدا کند، می بینیم که در اقصی نقاط جهان افراد مختلف که ممکن است هیچ اعتقادی به دین و مذهب نداشته باشند اقدامات غیر انسانی رژیم صهیونستی را محکوم می کنند که این اهمیت کار رسانه را می رساند.

این مسئول در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه قانونگذار، انتشار هر گونه مطالب و محتوا به منظور تشویق و ترغیب مردم به تحریم انتخابات و یا عدم مشارکت مردم در انتخابات  را جرم انگاری کرده است گفت:  قطعا شما به این موضوع اشراف دارید که انتشار این مطالب علاوه بر اینکه برای خود فرد مجازات هایی را در نظر گرفته به لحاظ اجتماعی هم شخصیت افراد را دچار تنزل می کند متوجه باشید مطلبی را انتشار ندهید که حاوی این عناوین  مجرمانه باشد.

احمدی پور با اشاره به تشویش اذعان عمومی از طریق سیاه نمایی و بیان مطالب خلاف واقع و ایجاد اختلاف در بین جامعه خاطرنشان کرد: بیان مطالبی که وحدت جامعه را خدشه دار کند خصوصا مطالبی که مرتبط بر قوم گرایی و قبیله گرایی باشد جرم انگاری شده و قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده و باید از این مطالب خودداری شود، انتشار و تبلیغ علایم تحریم انتخابات؛ یعنی مطالبی را بیان کنید که نشان دهنده تحریم انتخابات باشد و یا علائمی که به عنوان نماد تحریم انتخابات باشد قانونگذار این را جرم انگاری کرده و مجازات برای آن تعیین کرده است.

وی افزود: استفاده از وبلاگ های متعلق به دستگاه های دولتی و سازمان هایی که با بودجه عمومی اصطلاحا استفاده می کنند له یا علیه هرکدام از نامزدهای انتخاباتی جرم انگاری شده و سوء استفاده از اموال عمومی است و برای آن قانونگذار مجازات تعیین کرده است.

این مسئول گفت: انتشار هر گونه مطالب برای ترغیب مردم به خرید و فروش رای، انتشار هرگونه مطلب به عنوان رعب و وحشت در بین مردم در حین برگزاری انتخابات و انتخاب هر گونه مطالب و محتوای توهین آمیز و افترا و نشر اکاذیب علیه نظام جمهوری اسلامی و قوای سه گانه و سازمانهای حکومتی ونهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات را قانونگذار برای آن مجازات در نظر گرفته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار