کد خبر : 242
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 ژانویه 2021 - 23:16

قابل توجه استاندار محترم؛

ده نکته که می تواند گویای جهت گیری و کم توانی مسئولان برگزاری انتخابات اعضا خانه مطبوعات در استان کهگیلویه وبویراحمدباشد

ده نکته که می تواند گویای جهت گیری و کم توانی مسئولان برگزاری انتخابات اعضا خانه مطبوعات در استان کهگیلویه وبویراحمدباشد

جناب دکتر کلانتری استاندار محترم استان کهگیویه وبویراحمد در جریان انتخابات خانه مطبوعات استان تخلفاتی رخ داده که شانیت و جایگاه این نهاد را زیر سوال می برد و باعث شائبه های زیادی شده است که ده نکته ان را درزیربیان شده است انتظارمیرودازحضرتعالی باتوجه به شناختی ازشماداریم دراین قضییه ورودنمایید وحق را به حقداربرسانید.

جناب دکتر کلانتری استاندار محترم استان کهگیویه وبویراحمد در جریان انتخابات خانه مطبوعات استان تخلفاتی رخ داده که شانیت و جایگاه این نهاد را زیر سوال می برد و باعث شائبه های زیادی شده است که ده نکته ان را درزیربیان شده است انتظارمیرودازحضرتعالی باتوجه به شناختی ازشماداریم دراین قضییه ورودنمایید وحق را به حقداربرسانید.

 1. واقعیت این است که خانه مطبوعات به همه اعضا تعلق دارد و همه اعضا حق مشارکت دارند و برخوردهای غیراخلاقی و سلیقه ای در اطلاع رسانی، باعث جبهه گیری و تفرقه می شود و این امر در شان و جایگاه خبرنگاران به عنوان یکی از ارکان دموکراسی نیست، البته تا زمانیکه این رفتارها را در صنف خبرنگاران شاهد باشیم؛ مطالبه گری و اهتمام برای پیشرفت به خیالی محال نزدیک تر است.
 2. عضوگیری خاله خرزویی در سامانه خانه مطبوعات تا پیش از برگزاری مجمع عمومی و انتخابات الکترونیک این نهاد صنفی و فراهم بودن یارگیری دقیقه نودی برای نامزدهای این تشکل مطبوعاتی مورد انتقاد برخی اصحاب رسانه به ساختار عضوگیری و برگزاری انتخابات خانه مطبوعات شده است.
 3. تحرکات انتخابی صنفی مطبوعاتی اگرچه از نظر برخی اصحاب رسانه به نوعی تخلف یا دست بردن در سرنوشت انتخابات محسوب می‌شود از نگاه قانون و اساسنامه مجمع عمومی و انتخابات خانه مطبوعات اما منع قانونی ندارد.
 4. سر و صدای انتخابات خانه مطبوعات در کهگیلویه با حواشی عجیب و غریبش همچنان ادامه دارد تا جایی که حاشیه‌ها این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا هدف از برگزاری این انتخابات مطرح و پررنگ شدن سردسیری و گرمسیری بوده است؟
 5. انتخاباتی که به نظر می‌رسد باید برطرف کننده دغدغه خبرنگاران این استان باشد و افرادی انتخاب شوند که با قدرت برای رفع مشکلات هنرمندان این حرفه تلاش کنند، هنرمندانی همچون خبرنگاران و عکاسان همیشه همراه خبری که در کرونا، سیل، انتخابات مجلس و غیره پا به پای مسئولان استانی حضور فعال و چشمگیری داشتند و حال امروز به این پرسش رسیده‌اند که آیا باید هدف از برگزاری انتخابات خانه مطبوعات مطرح کردن عده ای معلوم الحال، یا سردسیری گرمسیری باشد یا توجه به معیشت آنها، پاسخ به این سوال که در سیل و کرونا برای این قشر زحمتکش چه اقدامی صورت گرفت و آیا این خانه می‌تواند حق این قشر مظلوم را پس بگیرد.

۶.آنچه که بیش از همه می تواند مطبوعات و خبرنگاران را به تحرک و پویایی وا دارد توجه مسئولین و عدم‌ محافظه کاری متولیان فرهنگ و ارشاد است که تاثیرگذاری‌ قابل توجهی در آینده کاری اهالی رسانه دارد به شرطی که باور به اصل مسئولیت پذیری میان مدیران استانی و متولیان دستگاه فرهنگ و ارشاد وجود داشته باشد.

 1. اهالی رسانه از داشتن یک ساختمان مجزا و یک تشکل تعاونی عاجزند و تقریبا و مشخصا هیچ کسی پاسخگو نبود و نیست، بماند نظارت بر مطبوعات و توجه به سواد رسانه ای که همواره مورد بی توجهی قرار گرفته است.
 2. باید به این نکته توجه کنیم که همه را راضی نگه داشتن اصلی جدید در مدیریت است که برخی از مدیران به آن تن می دهند تا بهتر بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند، حال بی توجه به این نکته که یارکشی در میان اعضای رسانه و نداشتن اتحاد در میان آنها، می‌تواند موجب دمیدن در آتش زیرخاکستر شائبه رانت و پارتی بازی باشد و تحقق این موضوع، خود بحرانی دیگر می‌آفریند.
 3. بر اساس این گزارش، اینکه امروز در میان اهالی رسانه، انتخابات خانه مطبوعات، موجب افزایش اختلاف میان همکاران رسانه ای این استان شده، کاستی از سوی خبرنگاران نیست بلکه عدم مدیریت درست دستگاه متولی است که ساز و کار قابل دفاعی برای رفع موضوعاتی چون “مشخص کردن خبرنگار از فعال رسانه‌ای، جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص به حوزه خبر، تخلفات رسانه‌ها و مدیران و غیره” ندارد و این چنین همکاران یک استان را به جان هم می‌اندازد
 4. ۱۰تعویق زمان انتخابات به خارج از موعد اول از یک سو، حذف افراد با سابقه از سوی دیگر در موعد دوم، لیست جدید مشابه به لیست قبلی با تغییرات موردی، حضور افراد با سابقه کمتر از یکسال، عدم درخواست گواهی ارشاد از عده ای معلوم الحال، دو شائبه را برای برخی از اعضا ایجاد کرده است اول آنکه غرض شخصی مسئولان مربوطه با جمعی از زحمتکشان این عرصه و دوم ایجاد فرصت مجدد برای یارگیری و زمینه سازی فرصت برای اهداف آتی.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار