کد خبر : 603
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 2 مارس 2021 - 22:56

تشریح اقدامات انجام شده بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد

تشریح اقدامات انجام شده بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد

در آستانه روز شهید، سید منصور موسوی با حضور در شهرستان ها کهگیلویه وبویراحمد بافرمانداران دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلگران جوان؛ سید منصور موسوی در دیدار با فرمانداران شهرستان های باشت،  گچساران، لنده،  کهگیلویه، چرام وامام جمعه شهرستان کهگیلویه درابتدا از فعالیت‌های اثر گذار و مثبت معاون محترم رئیس جمهور

در آستانه روز شهید، سید منصور موسوی با حضور در شهرستان ها کهگیلویه وبویراحمد بافرمانداران دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران بافرمانداران/تشریح اقدامات انجام شده بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلگران جوان؛ سید منصور موسوی در دیدار با فرمانداران شهرستان های باشت،  گچساران، لنده،  کهگیلویه، چرام وامام جمعه شهرستان کهگیلویه درابتدا از فعالیت‌های اثر گذار و مثبت معاون محترم رئیس جمهور ورئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در این مدت کوتاه درخدمت به ایثارگران قدردانی کرد.
وی در ادامه ارتباط ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه  ایثارگری را یک ارتباط مستمر خواندکه دراین مدت کوتاه حدود ۲۹ سفر استانی صورت گرفت.
که در بیست و نهمین سفر استانی خود  با ایثارگران زلزله‌زده دنا  به همراه جمعی از معاونان خود به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کردند ودستورپرداخت  وام قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومان برای ایثارگران و مبلغی نیز به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده است و در زمینه بیمه درمان و هم پرداخت خسارات به‌سرعت در خدمت ایثارگران زلزله زده باشند.
موسوی افزود باپیگیری مهندس اوحدی که این مدت حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات معوقه پنج ساله خانواده شهداء و ایثارگرن پرداخت شده است.
وی گفت : ۲۱ هزار میلیارد ریال از مطالبات معوقه بیمه ای خانواده شهداء و ایثارگران نیز پرداخت شده است تا این شرکت بیمه ای بتواند خدمات به روز خود را به این خانواده ها  بهتر از گذشته ارائه دهد.

 با پرداخت مطالبات معوقه بیمه تکمیلی خانواده شهداء و ایثارگران، شرکت بیمه ای موظف شد تا از این پس تمامی هزینه های درمانی این خانواده ها را بر اساس تعهد سپاری در کمتر از ۴۸ ساعت پرداخت کند.
وی از دیگر اقدامات مهندس اوحدی را گرفتن دستور ریاست محترم جمهوری برای به کارگیری  ۲۰ هزار نفر از فرزندان شاهد وجانبازان ۷۰ درصد است که در این راستا مکاتبات زیادی از جمله بیش از ۷۰ مکاتبه با دستگاه‌ها انجام شده و آزمون استخدامی اختصاصی باید برای جذب این عزیزان برگزار شود. سازمان سنجش برای برگزاری این آزمون نیز اعلام آمادگی کرده است .
موسوی در ادامه به گزارش عملکرد بنیاد استان پرداخت وگفت: پرونده ۹۲۴ نفر از والدین و همسران شهدا و جانبازان  کهگیلویه وبویراحمدجهت برقراری حق پرستاری در کمیسیون پزشکی خانواده‌های شهدا و ایثارگران صعب‌العلاج تایید شد.
موسوی گفت: طی دوسال گذشته حدود ۴۳۰ نفر از ایثارگران زیر ۲۵ درصد فاقد شغل و درآمد در سطح استان شناسایی و کمک معیشتی برای آنها ایجاد شده است.
وی افزودبنیاد شهید وامورایثارگران همانند سایر دستگاه‌های اجرایی علیرغم تنگناهای مالی فعالیت‌های گسترده‌ای در ارایه‌ی خدمات به جامعه هدف داشته است.
انجام این فعالیت‌ها در راستای جلب رضایتمندی خانواده‌های شهدا و ایثارگران از خدمات‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد می‌باشد.
بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدامات مختلفی در رفع مشکلات بیکاری فرزندان شهدا انجام داده که از جمله آنها در نظر گرفتن سهمیه۲۵ درصد استخدامی در دستگاه‌های دولتی می‌باشد.
همچنین پرداخت ۶۶میلیارد تومان وام‌های قرض‌الحسنه خوداشتغالی حدود ۱۶۷۱ نفر از اقدامات دیگر بنیاد در رفع مشکل بیکاری جامعه ایثارگران است.

وی گفت:‌ کمیسیون پزشکی بنیاد پرونده ۴هزار و ۵۳۱ جانباز استان را جهت تعیین تکلیف درصد جانبازی و تسهیلات دریافتی بررسی کرد.
این مسئول گفت: ۲۵هزار نفر مورد پایش سلامت از والدین شهدا، جانبازان و ایثارگران دراین مدت انجام شد و امسال نیز برنامه ریزی برای پایش سلامت از خانواده های شهدا و ایثارگران باتوجه به شیوع کرونا صورت گرفته است.

موسوی تصریح کرد:دراین مدت ۴۵میلیارد تومان  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  به دانشگاه ها جهت شهریه دانشجویان شاهد وایثارگرپرداخت شده است و۷۲۳ جلسه ستاد شاهد برگزار گردید.
موسوی گفت: ۴۰ هکتار زمین در منطقه شرف آباد حدود ۲۵ سال پیش به صورت آزاد به ایثارگران واگذار شد.
موسوی با اشاره به اینکه این زمین ها در زمان واگذاری خارج از محدوده شهر بود گفت: هم اکنون این زمین‌ها در محدوده شهر واقع شدند و مالکان تاکنون درگیر مشکلاتی از جمله صدور سند، پروانه و تفکیک بودند ولی با پیگیری های مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان این مشکلات برطرف شدند.
وی به تعیین تکلیف مجتمع رفاهی توانبخشی یاسوج بعد از ۱۵ سال هم اشاره کرد و گفت: مجتمع ورزشی رفاهی و توانبخشی ایثار یاسوج در سال ۸۵ کلنگ زنی شد ولی تا کنون این طرح بلاتکلیف بود و بلاتکلیف مانده بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: ساختمان اداری در چهار شهرستان چرام، بهمئی، لنده و باشت خریداری و دایر شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمع‌آوری خاطرات شهدا در حال انجام است و وصیتنامه شهدا نیز به صورت موضوعی تدوین و در فضای مجازی منتشر خواهد شد.
با اشاره به عملکرد بنیاد در طرح سپاس ، اظهار کرد: بیش از ۴۸هزار مورد دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر در قالب طرح سپاس باهمکاری استانداران، فرمانداران،سپاه پاسداران و مدیران کل دستگاه ها در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد انجام شد.

وی اضافه کرد: با هدف رفاه حال جامعه ایثارگران و جلوگیری از اطاله دادرسی شعبات ویژه رسیدگی به پرونده‌های قضایی ایثارگران در دادگستری شهرستان های تابعه تشکیل شده است.
موسوی گفت: تخت‌ها و تجهیزات بیمارستان سلمان برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به جامعه هدف نوسازی شده است.

وی همچنین از ویزیت ۲۵هزار نفر از خانواده شهدا در طرح پایش سلامت خبر داد و گفت: ۹۲۸ نفر از والدین شهدا از خدمات حق پرستاری استفاده می‌کنند.
این مسئول با اشاره به ساماندهی گلزارهای شهدا بیان داشت: ۹۳ درصد گلزارها ساماندهی شده و تنها ۷درصد گلزار ها باقی مانده که در انتظار ساماندهی است.این رد حالی است که میانگین ساماندهی گلزارها در کشور ۷۵ درصد است.
موسوی همچنین با بیان اینکه در زلزله اخیر سی سخت حدود۴۰۰ خانوار خسارت دیده‌اند، گفت:حدود ۱۵درصد خانه‌های شهدا و ایثارگران کامل تخریب شده و ۸۵درصد نیاز به مقاوم سازی دارند.
پایان پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار